Main menu

Wypadek drogowy – odszkodowanie z Auto Casco

Twój samochód uległ uszkodzeniu w wypadku?

Jeśli posiadasz polisę Auto Casco, poprowadzimy sprawę za Ciebie!

Ubezpieczenie AC to dobrowolne ubezpieczenie na samochód. Jeśli je posiadasz, możesz ubiegać się o odszkodowanie za uszkodzenie samochodu z własnej winy.

Kiedy starać się o odszkodowanie z AC?
Przede wszystkim w sytuacjach, w których kierowca z własnej winy uszkodził samochód i pragnie uzyskać zwrot kosztów naprawy pojazdu. Jeżeli sprawcą wypadku jest inny kierowca – wtedy możesz ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC pojazdu sprawcy.
Jeśli jednak wina nie została jasno orzeczona przez policję lub sąd, albo jeśli sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, a Ty potrzebujesz szybkiego odszkodowania na naprawę pojazdu, wtedy likwidacja szkody z AC może okazać się dobrym rozwiązaniem. Odszkodowanie zostanie bowiem wypłacone stosunkowo szybko, dzięki czemu naprawisz samochód, a w późniejszym czasie możesz starać się o zadośćuczynienie.

Co warto wiedzieć o AC?

  • Jeśli koszty naprawy samochodu po wypadku przekroczą 60-70% (w zależności od umowy) wartości rynkowej samochodu sprzed wypadku, firma ubezpieczeniowa może oznajmić szkodę całkowitą. Oznacza to, że ubezpieczyciel nie wypłaci kosztów naprawy remontu, tylko przyzna odszkodowanie z tytułu szkody całkowitej – jest ono zawsze niższe, a więc niekorzystne dla poszkodowanego.
  • Jeśli uszkodzony pojazd jest przedmiotem leasingu, wszelkie odszkodowania przyznawane z polisy AC zostaną wypłacone leasingodawcy lub bankowi, który udziela kredytu na auto.
  • Przy ubieganiu się o odszkodowanie z AC warto skorzystać z pomocy profesjonalistów – dzięki temu wystrzyżesz się niekorzystnych dla siebie praktyk nagminnie stosowanych przez ubezpieczycieli. Są to między innymi amortyzacja części, zawyżanie lub zaniżanie kosztów części samochodowych lub zawyżanie roboczogodzin.

Dzięki naszej pomocy zyskasz pewność, że wypłacone odszkodowanie z polisy AC będzie jak najwyższe. Zadzwoń, by skorzystać z bezpłatnej porady i pomocy w ubieganiu się o odszkodowanie!