Main menu

Wypadek drogowy – odszkodowanie dla pasażera

Uczestniczyłeś w wypadku komunikacyjnym jako pasażer pojazdu? Doznałeś szkody? Należy Ci się odszkodowanie z OC sprawcy!

Pasażer też może ubiegać się o odszkodowanie!
Pasażer pojazdu, a więc osoba, która nie ma bezpośredniego wpływu na kierowanie i ruch samochodu, autobusu, tramwaju czy motocyklu, może wystąpić o odszkodowanie z tytułu doznania szkody w wypadku komunikacyjnym na podstawie tych samych przepisów co kierowcy, piesi lub inni poszkodowani. Co więcej, może to być także pasażer pojazdu sprawcy wypadku, o ile aktywnie nie przyczynił się do spowodowania wypadku. Odszkodowanie powinno być wypłacone z OC sprawcy wypadku.

Warto pamiętać, że na wysokość odszkodowania wpływają między innymi dotkliwość doznanej szkody lub obrażenia, prędkość pojazdu, ale też na przykład fakt zapięcia pasów bezpieczeństwa, posiadanie kasku i bezpiecznego ubrania w przypadku wypadku na motorze – dlatego dobrze stosować się do wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Najczęstsze obrażenia w wyniku wypadków komunikacyjnych ponoszone przez pasażerów to urazy karku, skręcenie kręgów szyjnych, urazy kręgosłupa, złamania lub wstrząśnienia mózgu.

W Twoim imieniu nasi specjaliści mogą wystąpić o odszkodowanie z tytułu:

  • zwrotu kosztów leczenia powypadkowego,
  • utraconych dochodów lub przystosowania do nowego zawodu,
  • zadośćuczynienia za uszczerbek na zdrowiu,
  • zniszczonych rzeczy osobistych.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń! Jesteśmy specjalistami od odszkodowań komunikacyjnych.